22 grudnia 2022

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce dziewcząt i chłopców

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce dziewcząt i chłopców

W dniu 2 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Bibicach odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce dziewcząt i chłopców. W turnieju chłopców wzięły udział reprezentacje trzech szkół, które zagrały systemem „każdy z każdym”, natomiast w turnieju dziewcząt udział wzięły reprezentacje dwóch szkół i o końcowym wyniku decydował jeden mecz. Każdy mecz trwał 4 kwarty, a każda po 8 minut.

Do pierwszego meczu przystąpiły drużyny chłopców z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. S. Lema  z Bibic ( NSP im. S. Lema z Bibic ) oraz Szkoła Podstawowa z Bibic – gospodarz .  Mecz zakończył się wynikiem 36:8 dla gospodarzy. Wynik meczu mówi sam za siebie. Mecz miał bardzo jednostronny przebieg i gdyby zawodnicy gospodarzy mieli lepiej ustawione celowniki wynik meczu mógłby być znacznie wyższy. Właściwie tylko pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, w drugiej części meczu drużyna gości próbowała jeszcze dotrzymywać kroku gospodarzom, ale w trzeciej kwarcie rozwiane zostały wszelkie wątpliwości, która drużyna będzie w tym meczu lepsza. Czwarta kwarta to przygniatająca przewaga gospodarzy, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę.

W drugim meczu spotkały się drużyny z NSP im. S. Lema z ekipą z Woli Zachariaszowskiej. Mecz ten miał bardzo wyrównany przebieg i zakończył się wygraną drużyny NSP 28:23.  Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach meczu, gdzie nieco więcej „zimnej krwi” zachowali zawodnicy z ulicy St. Lema. Wynik tego meczu zadecydował o tym która drużyna zajmie ostatecznie drugie miejsce, ale o tym za chwilę…..

Przed decydującym meczem chłopców, do gry przystąpiły dziewczęta z Woli Zachariaszowskiej i Bibic. Przez pierwsze dwie kwarty mecz był  bardzo wyrównany. Prowadzenie zmieniało się bardzo często i wszystko wskazywało na to, że do końca będą ważyły się losy meczu.. Na tablicy wynik do przerwy był 19:16 dla drużyny z Bibic. Jednak dwie ostatnie kwart dziewczęta z Bibic zagrały wręcz koncertowo, zarówno w obronie jak i w ataku. Nie pozwoliły przeciwniczkom rzucić nawet jednego kosza, a same zdobyły 14 punktów. Sam mecz zakończył się wynikiem 33:16 dla drużyny z Bibic.

Ostatni mecz turnieju chłopców pomiędzy drużynami  z Bibic i Woli Zachariaszowskiej zakończył się wynikiem 67:7. Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie. Długie akcje kończone niecelnymi rzutami.  Zawodnicy obydwu drużyn długo nie mogli zdobyć kosza, aż wreszcie przebudzili się gospodarze, którzy zaczęli seriami zdobywać punkty. Niestety goście tego dnia nie mieli nic do powiedzenia, a sam wynik nie pozostawia złudzeń kto był w tym meczu zdecydowanie lepszy.

Na zawodach wybrano najlepszych zawodników w całym turnieju, którymi zostali reprezentanci gospodarzy. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem został Bruno Durlak,  wśród dziewcząt Agata Krauzowicz.

Obydwie reprezentacje S.P. Bibice – dziewczęta i chłopcy – awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Forma obydwu drużyn pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Skład drużyn Bibic:

chłopcy: Igor Durlak, Mark Mckenzi, Paweł Szewczyk, Jakub Seweryn, Emil Lepiarczyk, Bartłomiej Liszka, Jan Nadwyczawski, Bartłomiej Kobylak, Kacper Małecki, Bruno Durlak, Adam Miłoś, Adam Salamon. Trener: Łukasz Osuch.

dziewczęta: Agata Krauzowicz, Wiktoria Zacharska, Michelle Szczepańska, Karolina Kasprzyk, Małgorzata Kasprzyk, Julia Bienias, Amelia Gołębiowska, Karolina Karwan, Weronika Skrzypek, Klara Gawłowska, Jagoda Głowaty. Trener: Iwona Błażejczyk.

Opracowanie: Robert Smołka