24 marca 2023

Europejski Dzień Mózgu

W świetlicy szkolnej z okazji Europejskiego Dnia Mózgu uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach, które przybliżyły im budowę i funkcjonowanie mózgu oraz pozyskali informację na temat -Jak dbać o swój mózg? Uczniowie rozruszali swoje szare komórki rozwiązując krzyżówki, rebusy, łamigłówki oraz logiczne zagadki. Podczas zajęć odbyły się również ćwiczenia metodą Dennisona, która wpływa na rozwój motoryczny dziecka, ale także na jego pamięć, koncentrację, wzrok i słuch. Wykonano wiele różnorodnych prac plastycznych w tym przestrzenne mózgi. Uczniowie obejrzeli również film z serii Było sobie życie – „Mózg”. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka ścienna z pracami uczniów oraz gazetka informacyjna, która zawiera najważniejsze zagadnienia na temat mózgu.

Uczniowie klas starszych mogli zgłębiać swoją wiedze na temat mózgu   czytając informacje znajdujące się na gazetce ściennej. W klasach siódmych zostały przeprowadzone lekcje dotyczące budowy i funkcjonowania układu nerwowego. Uczniowie poznali budowę mózgu, najważniejszego, a zarazem najbardziej fascynującego i skomplikowanego organu w ludzkim ciele. Młodzież z klasy 7c na godzinie wychowawczej ćwiczyła pamięć, koncentrację uwagi i logiczne myślenie podczas gry w szachy, państwa miasta, dobble itp.

W pozostałych klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat -Jak zadbać o swój mózg? Chętni uczniowie klas siódmych wykonali projekty pt. Jak działa mózg? oraz przestrzenne mózgi z papieru.

Koordynator :Monika Stępień