2 maja 2023

„Zdrowe talerze” z klasą 5c!

„Zdrowe talerze” z klasą 5c! CO zrobić, aby zdrowym BYĆ?

Uczniowie klasy 5c, podczas zajęć z wychowawcą, zrealizowali jeden z projektów w ramach Programu „Trzymaj Formę”. Wybór padł na projekt pod tytułem: „ Każdy jest kowalem swojego losu”, którego celem było stworzenie makiet „TALERZY ZDROWIA”. Działania uczniów składały się z czterech etapów, podczas których uczniowie zapoznali się z zasadami prowadzenia prawidłowo zbalansowanej diety, zaplanowali poszczególne zadania oraz przystąpili do pracy, tworząc ciekawe makiety. Udział w programie „Trzymaj Formę” stał się doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie wymienili się nawzajem swoją wiedzą i doświadczeniem, a także lepiej poznali swoje potrzeby żywieniowe. Nieoceniona pozostaje jedna z korzyści wynikająca z udziału w projekcie- integracja zespołu klasowego, zwłaszcza że w bieżącym roku szkolnym dołączyli do niego uczniowie z Ukrainy.

opracowanie: wychowawca klasy 5c – Joanna Guty