31 maja 2023

Słoneczny, majowy dzień w krakowskim ZOO

Uczniowie klasy 1a i 1c na wycieczce w ZOO

W dniu 10.05.2023 r. uczniowie klas 1a i 1c pojechali na wycieczkę do krakowskiego ZOO. Dzieci rozpoczęły zwiedzanie ZOO od prezentacji słoni indyjskich. Następnie  pod  kierunkiem pani przewodnik poznawały kolejnych mieszkańców ogrodu zoologicznego. Mogły na żywo podziwiać żyjące tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat życia zwierząt w naturalnym środowisku i ochrony zagrożonych gatunków. Dużym zainteresowaniem  dzieci cieszyły się m.in.: słonie, zebry, żyrafy, małpy, lwy, pantery, sowy, flamingi, foki, pingwiny czy hipopotamy. Zwiedzanie terrarium, w którym zobaczyły przedstawicieli wielu gatunków gadów i płazów dostarczyło im wiele emocji. Uczestniczyły także w karmieniu udomowionych zwierząt w Minii ZOO.  Podczas zwiedzania uczestnicy wycieczki mogli zachwycać się piękną zielenią krakowskiego ogrodu. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Pobyt w ZOO okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ciekawą przygodą, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Opracowanie: Renata Kwietniowska i Dorota Wesołowska