3 czerwca 2023

Dzień Mamy, warsztaty plastyczne w klasie 1a

Kwiaty dla mamy - warsztaty plastyczne w klasie 1a

Uczniowie  klasy 1a  uczestniczyli w warsztatach plastycznych, na których  wykonali upominki dla mam, z okazji ich Święta. Warsztaty poprowadziła mama  Oli  – pani Kinga,  plastyk z zamiłowania, a z wykształcenia  wizażysta. Absolwentka krakowskiej szkoły „ Artystyczna Alternatywa”. W przeprowadzeniu zajęć pomagała jej mama Michała, pani Magdalena.

Na zajęciach uczniowie nakładali akryle na  płótno malarskie. Farba ta szybko schnie, więc dzieciom łatwo było dodawać kolejne warstwy bez długiego oczekiwania na wyschnięcie. Technika nakładania akryli pozwala na łatwe mieszanie farb i uzyskanie  „ nowych”  kolorów. Uczniowie bawili się kolorami, każdy miał inny pomysł na obrazek dla mamy. Powstały wyjątkowe obrazki dla mam, każdy najpiękniejszy… Kreatywność uczniów można zobaczyć oglądając galerię prac.

Dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia plastyczne

Uczniowie klasy 1a z wychowawczynią

Opracowanie : Renata Kwietniowska