3 czerwca 2023

Projekt czytelniczy “Gdy rodzice, dziadkowie byli mali, to czytali…”

Projekt czytelniczy “Gdy rodzice, dziadkowie byli mali, to czytali...”

Miłość do książek to często dar, który otrzymujemy od naszych bliskich. Wspólne wieczory z książką, widok czytających dla przyjemności rodziców, polecenia ich ukochanych tytułów, to ziarenka, z których w przyszłości mogą wyrosnąć wspaniali czytelnicy.

Chcąc zachęcić uczniów do sięgania po starsze, ale nadal bardzo wartościowe książki, zaproponowaliśmy dzieciom z naszej szkoły przeprowadzenie wywiadów z rodzicami lub dziadkami na temat ich ulubionych książek oraz ukochanych bohaterów literackich z dzieciństwa. Chętni uczniowie z młodszych klas mogli również wziąć udział w konkursie plastycznym na plakat reklamujący książkę z dzieciństwa bliskich. Część prac uczniów (wywiady i zaprojektowane przez nich książkowe okładki) oraz najczęściej wymieniane pozycje zaprezentowaliśmy na wystawie w holu szkoły. Są to książki, które wypełniały dzieciństwo i młodość współczesnych dorosłych wieloma pięknymi emocjami. Zachęcamy Was, nasi drodzy uczniowie, do sięgania po te niezwykłe książki, które “w środku” wcale się nie zestarzały i chcą przynieść radość i zabawę również Wam.

Dziękujemy wychowawczyniom klas 1-3 za współpracę przy tym projekcie.

Bibliotekarze