9 października 2023

Wyróżnienie w konkursie “Junior Demokracji”

W sobotę 30 września 2023 r. podczas uroczystej Gali Rozdania Nagród w Krakowie uczennice z klasy 8b zostały wyróżnione w konkursie “Junior Demokracji”, który realizowany był w ramach projektu “Laboratorium Młodzieżowej Demokracji”. Praca naszych uczennic dotyczyła różnych wymiarów bezpieczeństwa, a sama realizacja projektu trwała kilka miesięcy. Grupa “Ambasadorek bezpieczeństwa” w składzie Nadia Hymczak, Hanna Książek, Aleksandra Kościuszko, Nadia Syga i Alicja Szczerbik w maju i czerwcu przeprowadziły i zainicjowały szereg akcji mających na celu poprawę bezpieczeństwa wśród uczniów. W efekcie powstał kilkominutowy film prezentujący zrealizowane działania. Uczestniczki konkursu przedstawiły swój projekt podczas sobotniego spotkania, w ten sposób pokazując, jak rozwija się demokracja młodzieży na terenie naszej szkoły.

Opracowanie: Anna Węgrzynowicz- Szastak, Magdalena Gazda, Joanna Guty