16 października 2023

Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze

Zaczarowane Wzgórze

W pierwszych dniach października, korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę na Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. Wzgórze znajduje się w otoczeniu zielonych łąk i lasów z cudowną panoramą na Pogórze Wielickie i Beskid Wyspowy. Pobyt zaczęliśmy zajęciami w lesie, podczas których uczniowie musieli wykazać się umiejętnością współpracy i kreatywnością. W określonym czasie z materiałów dostępnych w promieniu kilkunastu metrów budowali szałasy, tory przeszkód, układali obrazki z materiałów przyrodniczych. Dodatkową atrakcją było szukanie grzybów w lesie. Po powrocie z lasu czekał na nas pyszny obiad. Następnie niespodzianką była przejażdżka konna pod okiem instruktora, karmienie zwierząt gospodarskich oraz dojenie sztucznej krowy. Dużo emocji dostarczyła nauka sztuki rozpalania ognia krzesiwem. Nadszedł  wreszcie czas na swobodne harce na terenie zielonym. Zabawy na placu zabaw były idealnym zakończeniem tego pełnego wrażeń wyjazdu.

Opracowanie: Renata Kwietniowska, Dorota Wesołowska