20 października 2023

Noc Bibliotek w Kulturotece za nami

Ogólnopolska Noc Bibliotek obywa się co roku. 13 października, dzięki pomocy pań z KGW w Bibicach, które przygotowały smaczne ciasto i przekąski oraz pana Piotra z biblioteki naszej szkoły, który sprawował opiekę i pomagał w warsztatach, zorganizowano ją w Kulturotece w Bibicach.

Większość uczestników tego wydarzenia stanowili uczniowie naszej szkoły. Gdy zasiedli przy wspólnym stole, pani Kasia Bobrowska, bibliotekarka z Kulturoteki przedstawiła porządek pracy: dzieci miały za zadanie ozdobić drewniany segregator, którego jedna ściana miała kształt kamieniczki. Nie było to łatwe, zwłaszcza, że praca była samodzielna, a farba nie schnie na zawołanie. Na szczęście zorganizowano stanowiska do suszenia prac za pomocą suszarki… do włosów. Zrobienie segregatorów – kamieniczek wymagało staranności i zwinności, bo do pomalowanej ściany kamieniczki należało przykleić okna, gzymsy i parapety, a gorący klej, w odróżnieniu do farby szybko stygnie.

Uczestnicy warsztatów wykonali piękne prace, które mogli zabrać do domu. Następnym punktem programu by poczęstunek i seans filmu animowanego pt. „Moja mama gorylica”.

Pracownice Kulturoteki w Bibicach dziękują uczestnikom za wspólnie spędzony i zapraszają na inne zajęcia, których zapowiedzi można szukać na Facebooku Kulturoteki, do czego serdecznie zachęcam.

Opracowanie: Piotr Figura