23 października 2023

Lekcja wf-u z Moniką Pyrek

Po kilku próbach nareszcie się udało! Ponad 300 uczniów z naszej gminy, miało możliwość uczestniczenia w niezwykłej lekcji wf -u z p. Moniką Pyrek organizowanym przez Fundację Moniki Pyrek. Byli to uczniowie ze szkół w Bibicach, Woli Zachariaszowskiej i Zielonkach. Inicjatorem zajęć była p. Magdalena Koperska -nauczycielka wf z naszej szkoły.

      Gościem specjalnym lekcji była znakomita polska biegaczka, dwukrotna medalistka mistrzostw Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami- Wioletta Frankiewicz, która wraz z panią Moniką zachęcała dzieci do ćwiczeń. Jednym ze stałych uczestników akcji jest Damian Zieliński, wybitny polski kolarz torowy, trzykrotny olimpijczyk i wielokrotny medalista mistrzostw Europy. On również kibicował uczniom podczas wyścigu na rowerze stacjonarnym.

Oprócz stacji z rowerami połączonych z aplikacją wirtualną były też:

  • koszykówka z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,
  • piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału,
  • ergometrach wioślarskich z interaktywnym systemem regat,
  • trenażerach kolarskich połączonych z aplikacją wirtualną,
  • biegu na 30 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
  • refleksomierza,
  • przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
  • mobilnej ścianki wspinaczkowej.

  Emocje u uczniów podczas lekcji były ogromne. Na pytanie, która ze stacji podobała im się najbardziej, odpowiedzi były różne, ale zbierając je razem każda z nich została wymieniona. Dzieci podczas wydarzenia podchodziły do p. Moniki po autografy i zdjęcia, a także zadawały jej różne pytania. Pani Monika  jest bardzo miłą i ciepłą osobą i cały czas podczas zajęć chętnie wspierała uczniów.

   Na pewno ta Alternatywna Lekcja wf-u jak i wrażenie jakie zostawiła po sobie pani Monika Pyrek wraz z całą „ekipą” Fundacji Moniki Pyrek, zostanie z dziećmi jak i nauczycielami na długo.

Bardzo dziękujemy!!!!!!

Opracowanie: Magdalena Koperska, Katarzyna Voigt, Łukasz Osuch