23 października 2023

Turniej wiedzy “Jeden z dziesięciu” z okazji 250-lecia Komisji Edukacji Narodowej

13 października 2023 roku w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku miały one charakter szczególny bowiem dokładnie 250 lat wcześniej powstała Komisja Edukacji Narodowej będąca prototypem późniejszego Ministerstwa Edukacji Narodowej. W związku z przypadającą okrągłą rocznicą nauczyciele historii i języka polskiego: p. Agata Cieśla, p. Anna Sawczuk, p. Jarosław Karwacki i p. Anna Węgrzynowicz-Szastak zorganizowali dla uczniów klas 5- 8 turniej wiedzy na temat Komisji Edukacji Narodowej. Zabawa przybrała format znanego wszystkim teleturnieju “Jeden z dziesięciu” emitowanego w telewizji od wielu lat. Przed występem z udziałem publiczności każda klasa miała za zadanie wyłonić spośród chętnych, swoich przedstawicieli. Turniej został przeprowadzony osobno dla dwóch grup wiekowych: młodszej – uczniów z klas 5-6 oraz starszej – uczniów klas 7-8. W trakcie turnieju uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi okoliczności powstania, celów i założycieli Komisji Edukacji Narodowej. Imprezę uświetniła dekoracja przygotowana przez p. Sebastiana Szczepaniaka.

Wyniki turnieju wyglądały w sposób następujący:

Młodsza grupa wiekowa:

1. Krzysztof Malik klasa 5c

2. Krzysztof Olejnik klasa 6a

3.Michalina Ilińska klasa5a

Starsza grupa wiekowa:

1. Szymon Krawczyk klasa 8b

2. Mikołaj Megiel klasa 7c

3. Jakub Zybura klasa 7b

Wszystkim zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: Anna Węgrzynowicz-Szastak