7 listopada 2023

Pamiętamy…

Dzień Wszystkich Świętych, to czas, w którym w szczególny sposób wspominamy zmarłych. Na grobach kładziemy kwiaty, zapalamy znicze. Pamiętamy o miejscach pamięci narodowej. Zapalamy światełka na grobach bezimiennych bohaterów. To także czas, w którym należy pamiętać o grobach  zapomnianych, o których już nie ma kto pamiętać… W tym roku szkolnym uczniowie  wykonali piękne, papierowe chryzantemy.  1 listopada,  w czasie kwesty na  rzecz św. Łazarza w Batowicach, kwestujący uczniowie  położyli  symboliczne chryzantemy na kilkudziesięciu grobach. Takie akcje uczą nie tylko wrażliwości, ale również pielęgnowania tradycji, opieki i współczucia. Uczniowie naszej szkoły ochoczo włączają się do bezinteresownej aktywności, dziękujemy Wam.

Opiekunowie:  Renata Kwietniowska, Dorota Spasiuk