8 listopada 2023

Kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Zgodnie z tradycją naszej szkoły związanej ze wspieraniem działalności Hospicjum św. Łazarza w Krakowie grupa wolontariuszy wraz z nauczycielami – opiekunami dnia 1 listopada kwestowała na Cmentarzu Batowickim. W czasie tej akcji udało się również ozdobić zapomniane groby symbolicznymi chryzantemami. Przygotowania do kwesty rozpoczęły się w naszej szkole już miesiąc wcześniej, ponieważ uczniowie skleili przez ten czas ponad 1000 chorągiewek, które w dniu 1 listopada zostały rozdane wszystkim wspierającym kwestę.

Przy okazji… dziękujemy tacie naszego ucznia- p. Michałowi Zyburze, który od kilku lat pomaga nam, opiekując się grupą kwestujących wolontariuszy i jednocześnie sam dzielnie kwestuje ;]

Opracowanie: Joanna Guty, Renata Kwietniowska, Dorota Spasiuk