5 grudnia 2023

Gminne Igrzyska Dzieci w Koszykówce

Gminne Igrzyska Dzieci w Koszykówce

1 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Bibicach odbył się turniej koszykówki w ramach gminnych Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi) dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły z gminy Zielonki: Niepubliczna SP w Bibicach, SP w Zielonkach oraz gospodarze, SP w Bibicach. Stawką rywalizacji, oprócz miana najlepszych w gminie, była przepustka do rywalizacji w kolejnych szczeblach rozgrywek.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, w rywalizacji dziewcząt najlepszą drużyną okazały się reprezentantki naszej szkoły, które odniosła dwa zwycięstwa. Wśród chłopców sytuacja była bardziej skomplikowana, ponieważ każda z drużyn miała taki sam bilans punktowy (wszyscy zanotowali po jednym zwycięstwie i jednej porażce) i o miejscach decydował stosunek małych punktów, który był najkorzystniejszy u reprezentantów Niepublicznej SP w Bibicach.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Michalina Kakoszyńska z SP w Zielonkach, a zawodnikiem Franciszek Wojasiński z Niepublicznej SP w Bibicach. W naszych drużynach najskuteczniej rzucali: Joanna Padło i Laura Majka, które zdobyły po 8 punktów oraz Tomasz Kalisz – 6 punktów. 

Wszystkim zespołom gratulujemy godnej, sportowej postawy i zajętych miejsc, a drużynom: dziewcząt z SP w Bibicach oraz chłopców z Niepublicznej SP w Bibicach życzymy powodzenia w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

Kolejność w turnieju dziewcząt:

1. Szkoła Podstawowa w Bibicach
2. Szkoła Podstawowa w Zielonkach
3. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bibicach

Kolejność w turnieju chłopców:

1. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bibicach
2. Szkoła Podstawowa w Bibicach
3. Szkoła Podstawowa w Zielonkach

Składy reprezentacji SP w Bibicach

dziewczęta:
kl. 6a: Laura Majka, Jagoda Szkwara, Róża Kazana, Anita Małek;
kl. 6b: Julia Solecka, Amanda Polewka
kl. 6c: Oliwia Myszka;
kl. 6d: Maryla Szczygieł, Amelia Dominik;
kl. 6e: Michalina Ciężkowska;
kl. 7b: Joanna Padło.;

trener – Adam Babik.

chłopcy:
kl. 6a: Kacper Miernik, Mikołaj Więch, Adam Smarzowski;
kl. 6b: Austin Kalinowski-Kumar, Wojciech Sakwa, Arkadiusz Dudek;
kl. 6c: Kacper Gajos;
kl. 6d: Wiktor Franczak, Dawid Podgórski, Filip Słowiak;
kl. 6e: Paweł Kapusta, Tomasz Kalisz;

trener – Łukasz Osuch.

Sędziowie turnieju: Kamil Mrózek, Robert Smołka, Łukasz Osuch, Adam Babik (SP Bibice), Paweł Ścierka (Niepubliczna SP Bibice).

Sędziowie – sekretarze turnieju: Magdalena Komosa, Anna Pytlik, Gabriela Wiącek – uczennice kl. 7b.

Opracowanie: Adam Babik