10 grudnia 2023

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce

W dniu 8 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Bibicach odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce dziewcząt i chłopców. W turnieju chłopców wzięły udział reprezentacje trzech szkół, które zagrały systemem „każdy z każdym”, natomiast w turnieju dziewcząt udział wzięły reprezentacje dwóch szkół i o końcowym wyniku decydował jeden mecz. Każdy mecz trwał 4 kwarty, po 6 minut.

Do pierwszego meczu przystąpiły drużyny chłopców z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Lema  z Bibic ( NSP im. St. Lema z Bibic ) oraz Szkoła Podstawowa z Bibic – gospodarz .  Mecz zakończył się wynikiem 17:14 dla gospodarzy turnieju i był on niezwykle emocjonujący. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć kilkupunktowej przewagi i wynik decydował się niemal do ostatniej sekundy meczu. Mimo wielkich starań drużyny gości, nie udało im się doprowadzić nawet do remisu i z wygranej mogli się cieszyć gospodarze turnieju.

W drugim meczu spotkały się drużyny z NSP im. St. Lema z ekipą z Zielonek. Już na początku meczu zawodnicy z Zielonek osiągnęli sporą przewagę punktową i dość gładko wygrali 14:3. Taki wynik oznaczał, że drużyna, która wygra ostatni mecz, wygra turniej i awansuje do  zawodów powiatowych. Trzecie miejsce w turnieju zajęła NSP im. St. Lema z Bibic.

Przed decydującym meczem chłopców, do gry przystąpiły dziewczęta z Zielonek i Bibic. Przez pierwsze dwie kwarty mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Do przerwy gospodynie prowadziły dwoma punktami. Dwie ostatnie kwarty dziewczęta z Bibic zagrały wręcz koncertowo, zarówno w obronie jak i w ataku. Nie pozwoliły przeciwniczkom zdobyć wielu punktów, a same zdobyły ich 14. Mecz zakończył się wynikiem 22:8 dla drużyny z Bibic.

Ostatni mecz turnieju chłopców pomiędzy drużynami  z Bibic i Zielonek miał niezwykle dramatyczny przebieg i zakończył się wygraną gospodarzy 14:12. Prowadzenie w meczu zmieniało się bardzo często, ale w końcówce meczu nieco więcej zimnej krwi zachowali chłopcy z Bibic, dzięki czemu mecz zakończył się ich sukcesem.

Na zawodach wybrano najlepszych zawodników w całym turnieju, którymi zostali reprezentanci gospodarzy. Wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką została Marta Miłoś. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem został Bruno Durlak, (najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Janusz Truskolaski).

Obydwie reprezentacje S.P. Bibice – dziewczęta i chłopcy – awansowały do kolejnego etapu rozgrywek, turnieju powiatowego.

Skład drużyn Bibic:

chłopcy: Igor Durlak, Jan Cieśla, Janusz Truskolaski, Grzegorz Tulej, Franciszek Bolech, Bartosz Moskał, Szymon Zgoda, Dawid Chlebda. Trener: Adam Babik.

dziewczęta: Julia Radoń, Oliwia Morawska, Karolina Szczepanik, Anna Kalista, Alicja Kułaga, Anna Tokarczyk, Marta Miłoś, Laura Rosowski. Trener: Łukasz Osuch.

Opracowanie: Robert Smołka