10 grudnia 2023

Ogólnopolskie Warsztaty Sportowe Pho3nix Kids

Dnia 29.11.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach odbyły się ogólnopolskie warsztaty sportowe Pho3nix Kids. To ogólnopolski projekt sportowy, który poprzez wszechstronne działanie motywuje uczniów do aktywności fizycznej.

W ramach tego projektu wzięliśmy udział w konkursie sportowym na najlepsze nagranie promujące aktywność fizyczną wśród uczniów szkoły. Wspólnie z naszymi podopiecznymi i nauczycielami wf, koordynator projektu – Łukasz Osuch stworzył film, dzięki któremu znaleźliśmy się w rankingu najlepszych 50 szkół w Polsce. Uplasowaliśmy się dokładnie na 12 miejscu spośród tysiąca szkół, zdobywając nagrodę w postaci warsztatów sportowych dla uczniów naszej szkoły.

To właśnie z końcem listopada mieliśmy okazję gościć trenerów Pho3nix. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-7, łącznie ponad 200 osób, przede wszystkim tych najbardziej zaangażowanych w realizację projektu w szkole. Uczniowie mogli sprawdzić swoją kondycję i ogólną sprawność fizyczną na poszczególnych stacjach. Między innymi zmierzyć swoja siłę, zręczność, skoczność i wytrzymałość, wszystko zapisując na akredytacjach. Dzieci mogły oczywiście też porozmawiać z gościem specjalnym Maksem Płuciennikiem oraz pozostałymi trenerami, zdobyć autografy, ale również zobaczyć niezwykłe pokazy jazdy na BMX.

Dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie otrzymaliśmy również pakiet brandingowy ze sprzętem sportowym, który wykorzystujemy na lekcjach wychowania fizycznego.

Fundacja Pho3nix realizuje misję, w której sport i wartości z nim związane odgrywają kluczową rolę w rozwoju każdego młodego człowieka, budują jego charakter i od najmłodszych lat wyrabiają nawyki, pomocne na każdej płaszczyźnie życia.

Pho3nix współpracuje ze społecznością szkolną na całym świecie, aby tworzyć ekscytujące programy fizyczne wdrażane jako część szkolnego programu nauczania dziecka, zarówno w środowisku szkolnym, jak i online za pośrednictwem aplikacji. Pho3nix Kids angażuje dzieci do aktywności poprzez filmy edukacyjne, warsztaty sportowe, wyzwania oraz obozy.

Była to dla nas kolejna sportowa przygoda po tegorocznym udziale w alternatywnych lekcjach wf z Fundacją Moniki Pyrek.
Wielkie słowa uznania należą się dla koordynatora projektu w naszej szkole, za pomysł na film, montaż, udział w szkoleniach i organizację warsztatów.

Ogólnopolskie warsztaty sportowe Pho3nix Kids