10 grudnia 2023

Spotkanie z panem Marcinem Kostrzyńskim

Spotkanie z panem Marcinem Kostrzyńskim

27 listopada uczniowie klas 2a i 2c mieli przyjemność spotkać i poznać niezwykłego człowieka – wnikliwego obserwatora przyrody, a zarazem dziennikarza i autora filmów, Pana Marcina Kostrzyńskiego. Pan Marcin jest autorem licznych książek przyrodniczych, prowadzi kanał na YouTube pod nazwą ,,Marcin z lasu Kostrzyński”, jest również częstym gościem programu telewizyjnego ,,Dzień dobry TVN”. Na spotkaniu w Domu Ludowym w Bibicach opowiadał nam o swoich podróżach i spotkaniach ze zwierzętami. Zdradził nam również część swoich sekretów o tym jak skutecznie obserwować zwierzęta oraz jak je filmować. Przedstawiając swoje filmiki z ukrytych w lesie fotokamerek, doskonale podkładał głos zwierzętom. Mogliśmy sobie wyobrazić o czym zwierzęta rozmawiają. Teksty tych rozmów były bardzo zabawne. Pan Marcin pokazał nam również swój dom, który znajduje się w środku lasu oraz różne dzikie zwierzęta, które codziennie goszczą na jego podwórku. Te niezwykle ciekawe opowieści na długo pozostaną w naszej pamięci. Uczestnicy spotkania byli zainteresowani historiami opowiadanymi przez pana Marcina i zadawali dociekliwe pytania na temat jego pracy i spotkań ze zwierzętami. Po prelekcji uczniowie poprosili o autografy na przyniesionych przez nich książkach autorstwa naszego gościa.

Wychowawczynie: Renata Kwietniowska, Dorota Wesołowska