11 grudnia 2023

Kraina Eksperymentów

Kraina eksperymentów

Uczniowie klas 2a i 2c wzięli udział w bardzo ciekawych eksperymentach „Kolor i ogień” organizowanych przez  Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. Pani prowadząca zajęcia przybliżyła  uczniom  świat fizyki, biologii i chemii, zainteresowała nauką i różnymi odkryciami. Do eksperymentów używała perhydrolu w niskim stężeniu, wodoru, alkoholu technicznego, stalowej waty. Uczniowie zapoznali się z historią sterowca Hindenburg i zobaczyli symulację jego wybuchu. W drugiej części zajęć dzieci samodzielnie malowały na mleku i kefirze, a nawet wykonały pastę do zębów dla słonia z użyciem drożdży. Dodatkiem do zajęć była projekcja filmu „Byli sobie wynalazcy – Lavoisier i chemia” w miejscowym kinie Paradox. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, a niektórzy już marzą o karierze naukowców.

Opracowanie: Renata Kwietniowska, Dorota Wesołowska