30 grudnia 2023

Stroimy się na Święta

Stroimy się na Święta

Adwent to okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.  Niezwykle radosny czas, pełen dobrych emocji i optymizmu.  Czas intensywnych przygotowań i sprawunków.  Ozdabiania i dekoracji wnętrz świątecznymi drzewkami i stroikami.

W naszej szkole również pojawiły się świąteczne zmiany. Na  korytarzach zobaczyć można drzewka ubrane w kolorowe bombki i światełka. Klasy zazieleniły się od choinek różnego rodzaju i mogliśmy poczuć zapach lasu.

Na tablicach z pracami plastycznymi zagościły akcenty świąteczne a wchodzących do szkoły uczniów witał nie byle kto, bo sam św. Mikołaj.  W przygotowania świąteczne włączyli się również uczniowie klas pierwszych, którzy uczestniczyli w warsztatach florystycznych pod kierunkiem p. Beaty Godyni-Kapałki. Warsztaty odbyły się w dniu 20 grudnia ubiegłego roku a uczestniczyli w nich uczniowie kl. 1b, c i f.

Było to dla uczniów bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu mogli poznać strukturę i zapach różnego rodzaju materiałów roślinnych. Od gałązek drzew iglastych i ich owoców po suszone, roślinne  dodatki wykorzystywane w kwiaciarniach. Dzieci uczyły się zasad kompozycji roślinnej oraz sposobów mocowania i układania jej elementów. Była to świetna okazja do rozwijania wyobraźni plastycznej i przestrzennej. Efektem  pracy uczniów były własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne, które po zakończonych zajęciach zagościły na świątecznych stołach.

Opracowanie: Iwona Strojek