30 grudnia 2023

„O poezji z Olą Cichoń” – wieczorek poetycki

Piątkowy wieczór dnia 8 grudnia 2023 r. upłynął w naszej szkole pod znakiem POEZJI. Nauczyciele-opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego zorganizowali wieczorek poetycki z udziałem absolwentki naszej szkoły- Aleksandry Cichoń, młodej bibickiej poetki. Ola ukończyła naszą szkołę parę lat temu. Obecnie jest studentką polonistyki-komparatystyki na UJ w Krakowie. Wiersze pisze od 12 roku życia… Widać w nich niezwykłą wrażliwość na otaczający świat, dojrzałość przemyśleń i refleksji. Podczas spotkania zostały przeczytane przez uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego teksty z obu tomików Oli: „Myśli małej strzałki” oraz „Płyń”. Świąteczna sceneria podkreśliła klimat zadumy, refleksji oraz zachwytu nad subtelną a jednocześnie przejmującą poezją naszej uzdolnionej absolwentki. Uczestnicy spotkania mogli zakupić tomiki poetyckie Oli oraz otrzymać jej autograf. Nie zabrakło również czasu na rozmowy, wspomnienia…oraz słodki poczęstunek, kawę, herbatę. Wieczorek z Olą Cichoń, jej rodzicami i siostrą Weroniką był dla nas przede wszystkim miłym spotkaniem po latach;]  

Dziękujemy Olu, że zachciałaś nas odwiedzić! 

Opracowanie: Joanna Guty, Agata Cieśla