23 stycznia 2024

Urodziny Kubusia Puchatka w bibliotece

Urodziny Kubusia Puchatka w bibliotece

Kto nie lubi świętować urodzin i kto nie kocha misiów? My uwielbiamy jedno i drugie, dlatego 18 stycznia obchodziliśmy w bibliotece urodziny Kubusia Puchatka. Pierwsza książka o Puchatku i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu została wydana prawie 100 lat temu, a mimo to Kubuś nadal jest jednym z najsławniejszych misiów na świecie. Jego pogoda ducha, życiowa mądrość (mimo posiadania “małego rozumku”) i wielkie serce dla przyjaciół sprawiają, że kochają go wszyscy, mali i duzi, dzieci i dorośli.

Biblioteka tego dnia pękała w szwach, bo oprócz wypożyczania książek o słynnym misiu dzieci mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami: szukały hasła ukrytego w miodowych słoiczkach, układały puzzle z oraz rozwiązywały zagadki o przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Rozdaliśmy ponad 150 nagród, a były wśród nich ulubione “przydasie” dzieci: kolorowe piłeczki, notesy, naklejki, gumki zwierzątka, kubusiowe zakładki do książek i wiele innych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów udamy się na urodziny do Kubusia Puchatka.

A jeśli chcecie poczytać, jak to było z powstaniem książek o Puchatku, kto był pierwowzorem książkowego Krzysia, czy np. jak nazywany jest Kubuś Puchatek na Węgrzech, to zapraszamy do obejrzenia naszej bibliotecznej gazetki.
Zostawiamy Wam też nasz ulubiony cytat misia:

“- Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek: – To mój ulubiony dzień.”

Opracowanie: Bibliotekarze