10 lutego 2024

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce dziewcząt i chłopców

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W dniu 1 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Przybysławicach odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce dziewcząt i chłopców. Zarówno w turnieju dziewcząt i chłopców wzięły udział reprezentacje czterech szkół, które zagrały systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. W secie grano do 15 punktów. Szkoły biorące udział w zawodach to SP Korzkiew, SP Wola Zachariaszowska, NSP w Bibicach i SP Bibice.

W turnieju dziewcząt znakomicie zaprezentowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Bibicach, które zdominowały turniej wygrywając wszystkie swoje mecze 2:0, nie pozostawiając żadnych złudzeń kto był tego dnia najlepszy oraz kto będzie reprezentował naszą gminę w zawodach powiatowych. Dziewczęta zagrały bardzo spokojnie, cały czas kontrolując przebieg meczu. Bardzo skuteczne zagrywki, dobre rozegranie piłki, gra w obronie i w ataku, a przede wszystkim realizacja założeń taktycznych, spowodowało, że przeciwniczki niewiele miały do powiedzenia. Należy dodać, że cała drużyna zagrała na swoim optymalnym poziomie i niewątpliwie przyczyniło się to do ogólnego sukcesu. Pozostałym drużynom nie pozostało nic innego, jak walka o drugie miejsce.

Nieco inaczej ułożyły się losy chłopców. Jak się później okazało pierwszy mecz zadecydował o losach turnieju, który to nasza reprezentacja przegrała z NSP w Bibicach. W pierwszym secie gra zupełnie nie kleiła się naszym reprezentantom i tego seta przegrali dość wysoko.  W drugim secie chłopcy zmobilizowali się i wygrali doprowadzając do stanu 1:1. W trzecim secie gra była bardzo wyrównana, drużyny zdobywały punkt za punkt. Niestety pod koniec trzeciego seta przy stanie 13:12 dla reprezentacji naszej szkoły stało się coś czego nikt się nie spodziewał… Kiedy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą i wygrana jest w zasięgu ręki, przydarzyły się trzy błędy, które kosztowały bardzo dużo. Nieudana zagrywka, a następnie dwa błędy przy odbiorze zagrywki spowodowały, że tego seta nasi chłopcy przegrali 13:15, a cały mecz 1:2.  Reprezentanci naszej szkoły długo nie mogli uwierzyć w to co się stało… Kolejne wygrane mecze bardzo gładko po 2:0 zagwarantowały zajęcie drugiego miejsca. Jeszcze w ostatnim meczu turnieju pojawiła się szansa na wygranie turnieju, ale tylko pod warunkiem, że drużyna z Korzkwi wygrałaby z NSP z Bibic. Niestety dla naszej ekipy tak się nie stało i musiała się ona zadowolić drugim miejscem. Po całym turnieju pozostaje niesmak, bo pierwsze miejsce było w zasięgu. Trzeba przyznać, że obydwie drużyny z Bibic zaprezentowały bardzo wysoki poziom gry w siatkówkę.

Skład drużyn Bibic: 

chłopcy: Igor Durlak, Tymon Michalik, Igor Strużycki, Jan Białek, Mark McKenzie, Bartosz Moskała, Karol Krzyworzeka, Dawid Chlebda, Filip Marzec.
Trener: Robert Smołka

dziewczęta: Łucja Kajdy, Julia Radoń, Oliwia Morawska, Antonina Jendo, Anna Kalista,  Anna Tokarczyk, Marta Miłoś, Laura Rosowski, Oliwia Szczekala.
Trener: Łukasz Osuch

Opracowanie: Łukasz Osuch