10 lutego 2024

“Podróż do przeszłości” – bajki z projektora w bibliotece

Biblioteka przedstawia. Podróż do przeszłości, Bajka z projektora.

Tuż przed feriami wybraliśmy się wspólnie z naszymi czytelnikami w podróż do przeszłości. W bibliotece zgasło światło, a w wypożyczalni pojawił się biały ekran i wygodne siedziska dla dzieci. Wszystko po to, by wyświetlić bajki na projektorze “Ania”. Takie projektory były produkowane w Polsce w latach 80-tych i 90-tych, niektórzy nauczyciele i rodzice pamiętają zapewne taki sprzęt z dzieciństwa, ale dla naszych uczniów była to nowość. Bajki te są utrwalone na specjalnych kliszach, a dzięki projektorowi tekst i ilustracje wyświetlają się na przygotowanym białym tle. Dzieci z przyjemnością słuchały i oglądały, ale także same chętnie włączały się w czytanie. Okazało się, że dobrze jest wyciszyć zmysły oraz zrobić czasem coś zupełnie nowego. No i że pewne rzeczy nigdy się nie starzeją.

Bibliotekarze