5 marca 2024

Biblioteczne Walentynki

Dnia 9.02.2022 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyły się “Walentynki”. Już wchodząc do biblioteki każdy wiedział, co dzisiaj będzie się działo, a to za sprawą dekoracji w barwach czerwono-różowych, którą specjalnie na ten dzień przygotowała bibliotekarka- pani Paulina Popiołek.

Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Święta Zakochanych oraz motywu miłości w literaturze i malarstwie, biorąc udział w “Walentynkowym quizie”. Także dzięki ich wiedzy udało się połączyć bohaterów literackich w pary, przy okazji przypominając sobie, na łamach jakiej powieści budziła się ich romantyczna miłość.

Kolejną atrakcją dla czytelników była akcja “Randka w ciemno z książką”. W bibliotece czekały książki, przygotowane dla uczniów z myślą o ich zainteresowaniach literackich (głównie książki fantastyczne i przygodowe), zapakowane i opatrzone jedynie krótką wizytówką charakteryzującą ich treść. Element niespodzianki zdecydowanie bawił i ciekawił uczniów.

Dziękujemy za wspólną zabawę 🙂

Bibliotekarze