7 marca 2024

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce chłopców

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców

W dniu 5 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Świątnikach Górnych odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce chłopców. W turnieju wzięły udział reprezentacje dziewięciu szkół, które zostały podzielone na trzy grupy. W grupach grano systemem „każdy z każdym”, a zwycięzcy grup awansowali do finału turnieju. Faza finałowa turnieju również rozgrywana była systemem „każdy z każdym”, a zwycięzca awansował do kolejnego etapu rozgrywek.

Losowanie grup okazało się dość pechowe dla drużyny z Bibic. W jednej grupie znaleźli się z faworytami całego turnieju, drużyną  S.P. Zabierzów w której wystąpił jeden reprezentant małopolski w koszykówce oraz kilku zawodników z koszykarskich klubów.

W pierwszym meczu „naszej” grupy spotkały się szkoły z Zabierzowa i Ochojna. Faworyt nie zawiódł i wygrał mecz 20:15.  Do kolejnego meczu przystąpiły drużyny z Zabierzowa i Bibic. Obydwie drużyny stworzyły fantastyczne widowisko. Zaangażowania, woli walki, ambicji nie można odmówić żadnemu zawodnikowi. Chłopcy walczyli o każdą piłę, o każdy centymetr boiska… Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 4:4.  W trzeciej minucie drugiej połowy rozstrzygnęły się losy meczu. Zawodnicy z Zabierzowa zdobyli w krótkim czasie 6 punktów, na co nie potrafili odpowiedzieć chłopcy z Bibic. Mecz zakończył się wynikiem 13:4 i to zawodnicy z Zabierzowa awansowali do finału turnieju. Jak się później okazało właśnie to ten zespół wygrał cały turniej.

Ostatni mecz grupowy dostarczył nie lada emocji. Mimo, że stawką meczu było już ”tylko” drugie miejsce w grupie, drużyny z Bibic i Ochojna podeszły do meczu bardzo zmotywowane. Dzięki temu kibice mogli obejrzeć bardzo ciekawe widowisko zakończone wygraną ekipy z Bibic 8:6.

Skład drużyny z Bibic: Igor Durlak, Janusz Truskolaski, Jan Białek, Tymon Michalik, Grzegorz Tulej, Franciszek Bolech, Bartosz Moskała, Hubert Rękas, Szymon Zgoda, Dawid Chlebda.

Trener: Adam Babik