10 marca 2024

Dawno, dawno temu w odległej Fabryce Porcelany…

Bajka Pana Kleksa

W dniu 27 lutego uczniowie z klas 4c i 4d uczestniczyli w wycieczce do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Po dotarciu na miejsce uczniom przydzielono przewodników animatorów, z którymi rozpoczęli przygodę w Bajce Pana Kleksa. Zabawa zaczęła się od zwiedzania części poświęconej Akademii Pana Kleksa, czyli Krainie Szpaka Mateusza. Poprzez różne interaktywne zabawy uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością lektury, kreatywnością i umiejętnością współpracy w grupie. Obejrzeli również fragmenty pierwszej adaptacji filmowej „Akademii Pana Kleksa”. W drugiej części Bajki poświęconej „Podróżom Pana Kleksa”, a dokładniej  w Królestwie Bajdocji czekały na nich różne zadania rozwijające wyobraźnię, otwartość i pomysłowość. Wykonywali między innymi węzły marynarskie, czytali mapy i rozpoznawali różne zapachy. Trzecia, ostatnia przygoda uczniów z Profesorem Kleksem poświęcona była części „Pan Kleks w kosmosie”, czyli Planeta Fantazja. Tym razem głównym zadaniem uczniów było znalezienie szmaragdowej szkatułki Doktora Paj-Chi-Wo. W trakcie poszukiwań mogli wykonywać różne zadania rozwijające zainteresowanie astrologią i astronomią, inteligencję i błyskotliwość oraz sprawność fizyczną. Mnóstwo atrakcji i aktywności w Bajce Pana Kleksa spowodowały „wilczy apetyt”, więc na koniec wycieczki uczniowie udali się na pyszną pizzę. Pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.

Opiekunowie wycieczki: Pani Monika Sikoń, Pan Bartosz Oramus i Pan Jarosław Ozga