10 marca 2024

Gminne Igrzyska Dzieci w Siatkówce „4” dziewcząt i chłopców

siatkówka czwórek

W dniu 8 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Przybysławicach, odbyły się gminne Igrzyska Dzieci w Siatkówce „4” dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięły udział reprezentacje pięciu szkół, które zagrały systemem „każdy z każdym”, a zwycięzca awansował do kolejnego etapu rozgrywek – turnieju powiatowego. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, a każdy set grano do 11 punktów.

Wszystkie szkoły biorące udział w zawodach zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i stworzyły bardzo ciekawy i emocjonujący turniej. Większość spotkań kończyła się wynikiem 2:1 co świadczyło o bardzo wyrównanym poziomie, Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że do zawodów przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół z naszej gminy – NSP Bibice, SP Zielonki, SP Wola Zachariaszowska, SP Korzkiew i SP Bibice.

W zawodach najlepsze okazały się obydwie reprezentacje SP Bibice wygrywając wszystkie mecze. Dziewczęta awans zapewniły sobie już po trzeciej serii spotkań i do ostatniego meczu z SP Zielonki przystąpiły w bardzo komfortowej sytuacji. Nie zamierzały jednak „odpuścić” meczu i podobnie jak poprzednie mecze zagrały z bardzo dużym zaangażowaniem, a wygrywając go potwierdziły który zespół tego dnia był najlepszy.

Nieco inaczej wyglądała sytuacja u chłopców. Po trzech seriach spotkań jeszcze trzy drużyny liczyły się w walce o pierwsze miejsce. Tylko wygrana SP Bibice w ostatnim meczu zapewniał wygraną w turnieju. Każdy inny wynik komplikował nieco sytuację…. Świadomi tego zawodnicy z Bibic przystąpili do meczu z SP Zielonki bardzo skoncentrowani. Po bardzo wyrównanym meczu wygrali 2:1, a tym samym wygrywając cały turniej.

Skład drużyny z Bibic – dziewczęta: Amelia Balwierz, Hanna Figiel – Styrcz, Róża Kazana, Wiktoria Krawczyk, Laura Majka, Anita Małek, Pola Pać, Lena Sadowska, Jagoda Szkwara, Milena Żurek. Trener: Adam Babik.

Skład drużyny z Bibic – chłopcy: Arkadiusz Dudek, Maksymilian Fijoł, Wiktor Franczak, Austin Kalinowski – Kumar, Krzysztof Olejnik, Dawid Podgórski, Filip Słowiak, Adam Smarzowski, Patryk Ślączka. Trener: Robert Smołka.

Opracowanie: Robert Smołka