14 marca 2024

Wyniki konkursu plastycznego „Pani Zima”

Konkurs świetlicowy Pani zima

W dniu 1 marca br. Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Pani Zima” na podstawie wiersza M. Konopnickiej „Zima zła”, który był adresowany do uczniów klas 1-4 uczęszczających na świetlicę szkolną. Wdzięczny temat zimy, bardzo duże możliwości interpretacji wiersza oraz techniki plastycznej i użytych do jej wykonania materiałów, możliwość eksperymentowania, niebanalnego i ciekawego ich połączenia sprawiły, że konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Kreatywność przy tworzeniu prac była niezwykła. Dzieci przygotowując swoje prace, zastosowały różne techniki i formy, profesjonalne materiały plastyczne, jak i te znalezione w domu, czy w najbliższym otoczeniu. Dzięki aktywności plastycznej i wyobraźni dzieci, powstały bardzo oryginalne prace, od minimalistycznych, po bogato zdobione tiulem, koronką, cekinami, czy koralikami. Prace konkursowe można podziwiać w Strefie Świetlicy. Zgodnie z Regulaminem w/w Konkursu najwyżej punktowana była samodzielność wykonania, walory estetyczne oraz zgodność pracy z tematem Konkursu.

Wyniki Konkursu „Pani Zima” przedstawiają się następująco:

I miejsce ex aequo: Klara Solecka z kl. 2 E, Paweł Bradło z kl. 2 A

II miejsce: Oliwia Podlińska z kl. 2 E

III miejsce ex aequo: Iga Książek z kl. 3 B, Antoni Klamka z kl. 2 D

Dodatkowo wyróżniono pracę Leny Stefaniak z kl. 3 F oraz Laury Tabor z kl. 2 E

Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a pozostałym uczestnikom pomysłu
na tak piękne prace i zachęcamy do brania udziału w następnych konkursach.

Organizatorzy: Olga Motłoch, Elżbieta Halota, Barbara Ciałowicz