Zajęcia czytelnicze “Być jak Detektyw Pozytywka”

Być jak Detektyw Pozytywka

W dniu 13.03.2024 r. w klasie 1f odbyły się zajęcia czytelnicze poprowadzone w oparciu o fragment książki “Detektyw Pozytywka”, której autorem jest Grzegorz Kasdepke.

Zajęcia miały na celu nie tylko rozbudzenie zainteresowania czytaniem, ale także wspieranie koncentracji uwagi oraz umiejętności słuchania ze zrozumieniem.

Podczas zajęć uczniowie mogli zgłębiać tajemnice detektywistycznej intrygi, a rozmowa na temat fabuły oraz interpretacja poszczególnych fragmentów tekstu sprzyjały rozwijaniu umiejętności analitycznych i krytycznego myślenia. Po omówieniu odczytanego fragmentu pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się kreatywnością poprzez wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do odczytanego tekstu. Ta część zajęć doskonale rozwijała wyobraźnię uczniów.

Zajęcia czytelnicze oparte na fragmentach książki “Detektyw Pozytywka” nie tylko przyczyniły się do rozwijania umiejętności uważnego słuchania i doskonalenia budowania ustnych form wypowiedzi, ale także stworzyły inspirujące środowisko sprzyjające kreatywnemu myśleniu i wyobraźni uczniów, a ich prace plastyczne zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej.

Opracowanie: Paulina Popiołek