8 kwietnia 2024

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej  dziewcząt i chłopców

IMS w piłce ręcznej

W dniu 3 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Zielonkach, odbyły się gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W turnieju dziewcząt udział wzięły reprezentacje dwóch szkół – S.P. Zielonki i S.P. Bibice, natomiast w turnieju chłopców obok S.P. Zielonki, S.P. Bibice oraz N.S.P. w Bibicach.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Obydwie drużyny podeszły do meczu bardzo skoncentrowane mając świadomość, że to tylko jeden mecz, który zadecyduje o tym kto awansuje do turnieju powiatowego. Początek meczu był bardzo spokojny w wykonaniu obydwu ekip. Początek meczu to wolne rozgrywanie piłki i uważna gra w obronie. Jednak z minuty na minutę gra stawała się coraz bardziej dynamiczna. Pierwsze na prowadzenie wyszły dziewczęta z Zielonek, ale bardzo szybko odpowiedziały golem dziewczęta z Bibic. Od tego momentu mecz nabrał bardzo dużego tempa, akcja za akcję, mnóstwo sytuacji do zdobycia bramki z jednej lub drugiej strony. Do przerwy reprezentacja z Bibic prowadziła 7:5. Druga połowa to zdecydowane ataki gospodyń turnieju, które zdobyły kontaktowego gola. Po paru minutach dziewczęta z Bibic opanowały sytuację i wyszły na kilkubramkowe prowadzenie, kontrolując wydarzenia na boisku. Mecz zakończył się wynikiem 15:8 dla Bibic i właśnie dziewczęta z tej szkoły mogły świętować awans do turnieju powiatowego.

Do kolejnego meczu przystąpili chłopcy z Bibic – NSP i SP. Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do chłopców z Niepublicznej Szkoły w Bibicach, strzelając cztery bramki. I to właśnie ta drużyna pierwszą połowę wygrała 5:1. W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, a na niecałe cztery minuty przed końcem meczu chłopcy z NSP prowadzili 7:3. W tym momencie wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty…. Jednak w ostatnich minutach meczu stało się coś nieprawdopodobnego. Reprezentanci SP Bibice doprowadzili do remisu 7:7, rzucając ostatnią bramkę na 8 sekund przed zakończeniem meczu.

W ostatnim meczu turnieju spotkały się drużyny chłopców z Zielonek i z Bibic. Początkowo mecz miał bardzo wyrównany przebieg, ale z każdą minutą zawodnicy z Zielonek zaczęli dominować na boisku. W efekcie pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem 5:3. W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Gospodarze turnieju zdobyli trzy bramki, a zawodnicy z Bibic odpowiedzieli tylko jedną. Na parę minut przed końcem meczu wynik 8:4 dla Zielonek nie zapowiadał bardzo emocjonującej końcówki meczu. Zawodnicy z Bibic doprowadzili do wyniku 8:7 jednak na więcej nie było ich już stać. Mimo jeszcze paru okazji do zdobycia bramki nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy, którzy w ostatniej akcji meczu zdobyli bramkę na 9:7 wygrywając mecz i awansując do turnieju powiatowego.

Skład drużyny z Bibic – dziewczęta: Anna Kalista, Magdalena Komosa, Marta Miłoś, Laura Rosowski, Anna Tokarczyk, Nina Barańska, Lena Dalmata, Maria Gardzisz, Aleksandra Kościuszko, Hanna Książek, Oliwia Okrajni, Marta Popiołek, Oliwia Szczekala.

Skład drużyny z Bibic – chłopcy: Wojciech Podraza, Grzegorz Sraga, Hugo Styła, Bartosz Moskała, Hubert Rękas, Filip Wiejacha, Dawid Chlebda, Michał Zieliński, Igor Durlak, Krystian Kalista, Jan Białek, Tymon Michalik, Igor Strużycki.

Opiekunami drużyn byli: Adam Babik, Robert Smołka