9 kwietnia 2024

Uczniowie klasa 5c „Trzymają Formę”

W ramach Projektu: „Trzymaj Formę” uczniowie klasy 5c podjęli się pracy nad trzema wyzwaniami, poniżej prezentujemy rezultaty ich pracy.

Na początek, Projekt edukacyjny: “Każdy jest kowalem swojego losu”.  Uczniowie przygotowali szereg pytań do swoich rodziców tj. Dlaczego warto jeść owoce i warzywa. Czemu wszyscy ciągle powtarzają, że ruch to zdrowie. Jakie posiłki przygotowywały ich mamy, tatusiowie dla nich (a może babcie). Co lubili jeść i dlaczego. Czego unikali. Jak spędzali aktywnie czas wolny?. Poznanie perspektywy rodziców na temat zdrowego stylu życia okazało się być inspirujące dla uczniów i zachęciło ich do podejmowania zdrowych wyborów. Następnie w ramach dalszych działań stworzyliśmy mapę składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. No i kulminacja to na co wszyscy czekali: Zdrowe i smaczne śniadanie dla rodziców. Zobaczcie sami.

W kolejnym kroku naszych działań powstał kolejny projekt “Poznajemy rolę aktywności fizycznej i zdrowego żywienia .   Quiz o zdrowiu i zdrowym odżywianiu, który ma pomóc uczniom w lepszym zrozumieniu tematyki zdrowego stylu życia i sprawdzić ich wiedzę na ten temat. Rywalizacja była zdrowa i zacięta.  Znawca tematu został uhonorowany zdrowymi owocami. To nie koniec pracy nad zdrowym stylem życia. Pełni zapału uczniowie zaczęliśmy pisać Bloga, podejmując w nim temat zdrowego stylu życia i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i poradami.  Zobaczcie sami jak im to wyszło.

Aktywność fizyczna, zdrowa dieta, dobre samopoczucie to przepis na sukces- Pamiętajcie o tym.

Uczniowie klasy 5c z wychowawcą.