10 kwietnia 2024

„Bieg po zdrowie” klasy 4e

Biegiem w stronę zdrowia

W pierwszym okresie roku szkolnego 2023/2024 uczniowie klasy 4E uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie” opracowanym z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego, pod patronatami honorowymi Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Celem programu jest przekazywanie dzieciom wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie odpowiednich umiejętności i postaw związanych z tym obszarem.

Zagadnienia omówione w trakcie realizacji programu to:

Palenie jest niezdrowe
Jak się nie dać złowić nałogowi
Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą papierosów.

Program, w całości , został zrealizowany w ramach godziny wychowawczej w formie: prezentacji, ćwiczeń darmowych, dyskusji i pracy w grupach oraz metodą projektu.

Uczniowie dowiedzieli się jakie są negatywne skutki palenia papierosów. Poznali pojęcia takie jak nałóg, uzależnienie. Dowiedzieli się jakie szkodliwe substancje znajdują się w papierosach. Uczniowie stworzyli plakaty o szkodliwości papierosów oraz hasła promujące niepalenie.

Opracowanie: Aleksandra Mauer