10 kwietnia 2024

Wiosna w bibliotece

Wiosna w bibliotece

Zaczęła się wiosna, ulubiona pora roku poetów, pisarzy i bibliotekarzy. 21 marca to, oprócz pierwszego dnia wiosny, także Światowy Dzień Poezji, kiedy szczególnie zwracamy uwagę na zalety jej czytania. Żeby poetycko zarazić naszych czytelników wiosennym optymizmem zorganizowaliśmy stragan z wierszami. Każdy uczeń przychodzący do biblioteki mógł zabrać je ze sobą.

Innym sposobem powitania wiosny była wystawa makiet Akademii pana Kleksa. Makiety wykonały dzieci z klasy 4b na lekcjach języka polskiego prowadzonych przez p. Joannę Guty. Wystawę obejrzeli uczniowie klas 3 i 4.

W wiosennej atmosferze uczniowie mogli poznać tajniki pisma Copperplate podczas warsztatów kaligrafii prowadzonych przez p. Ilonę. Uczestnicy mogli nie tylko ćwiczyć pisanie ołówkiem, ale także użyć atramentu, stalówki i obsadki, tak jak w dawnych czasach.

Zapraszamy do biblioteki!

Opracowanie: Piotr Figura