Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

IMS w piłce ręcznej

W dniu 9 kwietnia 2024 r. w hali sportowej w Skawinie, odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju udział wzięły reprezentacje pięciu szkół z powiatu krakowskiego, a rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. We wszystkich szkołach z wyjątkiem Bibic zagrały co najmniej 2 lub 3 zawodniczki grające w klubach piłki ręcznej. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

W pierwszym meczu S.P. Bibice wygrały z S.P. Igołomia 3:0. Wygrana nie przyszła łatwo, a sam mecz miał bardzo wyrównany przebieg. O wygranej dziewcząt z Bibic zdecydowała lepsza skuteczność zarówno gry w ataku, jak i w obronie, co było kluczem do wygranej.

W drugim meczu z S.P. Libertów, przegranym przez naszą szkołę 2:1, zabrakło troszeczkę szczęścia i skuteczności. Mecz rozpoczął się od prowadzenia S.P. Bibice i mimo kilku okazji do podwyższenia wyniku nie udało się zdobyć żadnej bramki. Na trzy minuty przed końcem meczu zawodniczki z Libertowa doprowadziły do remisu, a chwilę później rzuciły drugą bramkę ustalając wynik spotkania.

S.P. Radziszów to kolejny przeciwnik z którym zmierzyła się nasza reprezentacja. Mimo prowadzenia dziewcząt z Bibic w meczu 3:0, a potem 4:2 mecz zakończył się remisem 4:4. Mecz rozpoczął się fantastycznie od prowadzenia 3:0, jednak z minuty na minutę inicjatywę w meczu zaczęły przejmować reprezentantki z Radziszowa. Trzeba przyznać, że remis w tym meczu jest wynikiem sprawiedliwym, chociaż z przebiegu meczu można odczuwać mały niedosyt.

W ostatnim meczu nasze dziewczyny spotkały się ze zdecydowanie najlepszą ekipą turnieju – S.P. Zabierzów. Mimo porażki 5:0 reprezentantki z Bibic zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, zawieszając wysoko poprzeczkę przeciwniczkom, które potrzebowały sporo czasu aby zdobyć pierwszą bramkę.

Tabela końcowa:

1. S.P. Zabierzów                      4        8        18-1        awans
  2. S.P. Radziszów                      4        5        15-14
  3. S.P. Libertów                         4        4         6-10
  4. S.P. Bibice                              4        3         8-11
  5. S.P. Igołomia                         4        0         3-14

Skład drużyny z Bibic – dziewczęta: Anna Kalista, Magdalena Komosa, Karolina Szczepanik, Marta Miłoś, Laura Rosowski, Anna Tokarczyk, Nina Barańska, Lena Dalmata, Maria Gardzisz, Aleksandra Kościuszko, Hanna Książek, Oliwia Okrajni, Oliwia Szczekala.

Trenerzy: Robert Smołka i Grzegorz Daszkiewicz