19 kwietnia 2024

Wojewódzkie IMS w pływaniu indywidualnym i drużynowym

IMS w pływaniu indywidualnym i drużynowym

28 marca 2024 roku na Pływalni krytej w Myślenicach, odbyły się wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dziewcząt i chłopców w pływaniu indywidualnym oraz drużynowym. Szkołę Podstawową w Bibicach reprezentowało 14 zawodników i zawodniczek startujących w różnych kategoriach. Poziom zawodów stał na niezwykle wysokim poziomie, a brały w nim udział zawodnicy z klubów pływacki z całego województwa. Bochnia, Nowy Targ, Nowy Sącz, Limanowa, Gorlice, Wieliczka i oczywiście Kraków to tylko niektóre miasta z których zawodnicy startowali. Jednym słowem w Myślenicach pojawili się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z województwa małopolskiego.

Zawody rozpoczęły się od startów w konkurencjach indywidualnych. Pływano na dystansie 50 metrów. Oto miejsca, które zajęli nasi reprezentanci:

Igor Strużycki – 22 miejsce, styl motylkowy,

Po startach indywidualnych do rywalizacji przystąpiły sztafety. Sztafeta dziewcząt zajęła 7 miejsce z czasem 4.08,84, natomiast sztafeta chłopców zajęła miejsce 9 z czasem 3.35,96. Należy zaznaczyć, że miejsca naszych sztafet w zawodach wojewódzkich są najlepszymi wynikami w historii naszej szkoły!!

Składy drużyn:

Igrzyska Młodzież Szkolnej – dziewczęta: Lena Dalmata, Hanna Książek, Magdalena Komosa, Anna Pytlik,  Kalina Miłek, Marta Miłoś.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy: Igor Strużycki, Jan Białek, Adrian Pawłowski, Tymon Michalik, Szymon Krawczyk, Patryk Winiarski, Mateusz Wojnarski.

Naszym reprezentantom gratulujemy wyników.

Opiekunami na zawodach byli nauczyciele:  Łukasz Osuch i Robert Smołka