24 kwietnia 2024

III „Turniej Zdrowia” dla klas siódmych

III Turniej Zdrowia dla klas siódmych

W ramach obchodów „Szkolnego Tygodnia Zdrowia” w dniu 17 kwietnia 2024r. odbył się w naszej szkole „III Turniej Zdrowia”.  Reprezentanci klas z czterech klas siódmych: Kacper Klocek, Wojciech Podraza, Hugo Styła (klasa 7a); Marta Bania, Joanna Padło, Anna Pytlik (klasa 7b); Dominika Gruchała, Alicja Malkiewicz, Lena Niedźwiecka (klasa 7c); Anastasiia Murtazina, Jan Gawlikowski, Piotr Kawalec (klasa 7d) wzięli udział w turnieju. Uczniowie rozwiązywali zadania biologiczne, zagadki, uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Zadania konkursowe dotyczyły szeroko rozumianego zdrowia, budowy człowieka, profilaktyki, prawidłowych zasad odżywiania się i aktywności fizycznej. Nawiązywały do programu „Trzymaj Formę”. Organizatorami i prowadzącymi turniej byli nauczyciele biologii Pani Beata Pieńkowska oraz Pan Maciej Ziobrowski. Podczas turnieju pomagała prowadzącym uczennica z „Koła biologicznego promującego zdrowie” Magdalena Bednarz, która zapisywała na tablicy punkty konkursowe,  przedstawiała również ciekawostki o zdrowiu dla uczniów klas 4 i 5, które oglądały turniej. O godzinie 9:50 Pani Beata Pieńkowska po rozpoczęciu  wydarzenia i przywitaniu obecnych na sali, przekazała głos Pani wicedyrektor  Barbarze Magierze. Pani wicedyrektor szkoły przywitała wszystkich, w tym uczestników turnieju życząc im powodzenia w rundach turniejowych. Komisję konkursową reprezentowały: wicedyrektor szkoły  Pani Barbara Magiera oraz nauczyciele Pani Monika Sikoń i Pani Elżbieta Halota. Po wstępie rozpoczął się właściwy „Turniej Zdrowia”, który składał się  9 z  rund konkursowych:

Runda 1- „Wizytówka zdrowia” (przedstawienie nazwy drużyny, wierszyka/hasła
o zdrowiu i plakatu klasowego o zdrowiu lub nawiązującego do programu „Trzymaj Formę”);
Runda 2- „Wiem, co jem” (rozpoznawanie produktów);
Runda 3- „Witaminowe abecadło”- rozpoznawanie witamin po opisie (układanka);
Runda 4- „A teraz rusz głową” (krzyżówka tematyczna);
Runda 5- „Ruch to zdrowie”- krótkie rozgrywki sportowe;
Runda 6- „Piramida odżywiania się i zdrowego stylu życia”- edukacyjne puzzle;
Runda 7- „Wyzwania biologiczne- prawda/fałsz”;
Runda 8- „Kalambury”- dyscypliny sportowe;
Runda 9- Quiz edukacyjny online „Trzymam formę- stawiam na zdrowie!”.

Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą, umiejętnościami, kreatywnością
i sprawnością fizyczną. Najlepszymi w turnieju okazała się drużyna z klasy 7b,  II miejsce zajęła drużyna z klasy 7d, a III miejsce zajęła drużyna z klasy 7c. Dyplom za udział w turnieju otrzymała reprezentacja z klasy 7a. Po ogłoszeniu wyników Pani wicedyrektor Barbara Magiera pogratulowała wszystkim poziomu wiedzy. Komisja konkursowa wręczyła zwycięzcom statuetkę za zdobycie I miejsca oraz wszystkim dyplomy dla klas. Zwycięzcy otrzymali jako nagrodę zdrowego ananasa i dla klasy kosz jabłek, a wszyscy uczestnicy smaczne i zdrowe przekąski. Owoce i statuetkę dla zwycięskiej drużyny ufundowała Rada Rodziców, a smaczne przekąski indywidualny przedsiębiorca. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy i prowadzący turniej: Beata Pieńkowska i Maciej Ziobrowski