24 kwietnia 2024

Klasa 5e Trzyma formę

klasa 5e trzyma formę

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Trzymaj Formę uczennice i uczniowie klasy 5e pracując w grupach w oparciu o zdobytą wiedzę na godzinach wychowawczych, tworzyli swoje  talerze zdrowego żywienia  w formie plakatów. Przygotowali w sali wystawę swoich prac. Chętne grupy z klasy wzięły udział w konkursie, porównując swoje plakaty  z talerzami zdrowia wykonanymi inną techniką przez grupy z klasy 5a.

Uczennice i uczniowie klasy 5e wiedzę teoretyczną wykorzystali również w praktyce, przygotowując samodzielnie  zdrowe śniadanie.

Dodatkowo chętne osoby wykonały gry  planszowe i karciane. Powstały cztery gry zatytułowane:

Zdrowe decyzje,
Boisko zdrowia,
Żyj zdrowo
Dobble – Trzymaj formę.

Każda z gier dotyczyła realizowanego projektu i zachęcała do propagowania zdrowego stylu życia i zadbania jednocześnie o  dobrze zbilansowaną dietę, jak i kształtowania kondycji fizycznej. Podczas trwania Szkolnego Tygodnia Zdrowia odbył klasowy turniej gier. Na początku każda grupa prezentowała swoją pracę i zapoznawała wszystkich z instrukcją. Następnie wszyscy mieli szansę rozgrać partię gry planszowej swoich kolegów i koleżanek. Na zakończenie wybrano najlepszą. Okazało się, że najwięcej głosów otrzymało Boisko zdrowia, a tuż za nim uplasowała się bardzo rozbudowana gra strategiczna : Zdrowe decyzje.

Uczennice i uczniowie podczas trwania projektu wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością! Obiecali „trzymać formę” nie tylko w klasie piątej i od święta, ale na co dzień wprowadzać w życie zachowania prozdrowotne dla całej rodziny.

Opracowanie: Wychowawca klasy 5e