24 kwietnia 2024

Powiatowe biegi przełajowe

Drużynowe biegi przełajowe. Igrzyska Dzieci Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W dniu 18 kwietnia w parku miejskim Starorzecze Skawinki w Skawinie odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach mogło wziąć udział po jednej drużynie z każdej gminy powiatu krakowskiego, w każdej konkurencji. Drużyny naszej szkoły wzięły udział w pięciu (na sześć) konkurencjach w zależności od wieku i płci. Drużyny szkolne składały się z sześciu zawodników/zawodniczek. Drużyny rywalizowały na dystansie 800 m, z wyjątkiem najstarszych chłopców, którzy mieli do pokonania dystans 1200 m. O kolejności drużyn decydowała liczba punktów zdobyta przez wszystkich zawodników/zawodniczek (zwycięzca otrzymywał tyle punktów ilu zawodników ukończyło bieg, drugi – o punkt mniej, trzeci – o 2 punkty mniej, itd., ostatni otrzymywał 1 punkt). Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona była klasyfikacja indywidualna, w której honorowano trójki najlepszych biegaczek/biegaczy w poszczególnych kategoriach. Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze, zawodniczki i zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i sercem do sportowej walki – w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy trzy czwarte miejsca i dwa pierwsze. W klasyfikacji indywidualnej dwa razy stawaliśmy na najniższym stopniu podium. Zwycięskie zespoły uzyskały awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 23 kwietnia w Nowym Targu.

Wyniki i składy naszych zespołów:

Igrzyska Dzieci

4 miejsce dziewczęta rocznik 2013 i młodsze

skład: 
4b: Olga Kaczmarczyk, Bogna Bizoń, Maja Wietecha, Lila Stalmach, 
4c: Zuzanna Krasoń, Klaudia Stępień, 
4a: Nadia Malinowska.

4 miejsce chłopcy rocznik 2013 i młodsi

skład:
4b: Ksawery Sypek, Jakub Grzesiak, Tomasz Czerniuk, 
4c: Dawid Kołodziej, Filip Michaliszyn, Patryk Tyrawski, Jan Kutek, 
4f: Andrzej Pytlik.

1 miejsce dziewczęta rocznik 2011, 2012 (awans do zawodów wojewódzkich)

skład:
6a: Hanna Głowaty, Ida Machaj, 
6b: Amanda Polewka, Julia Solecka, 
5c: Pola Pać, 
5d: Alicja Świderska, Aleksandra Pytlik.

3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej – Amanda Polewka. 

4 miejsce chłopcy rocznik 2011, 2012

skład:
6a: Kacper Miernik, Łukasz Kipiel, Mikołaj Więch, Adam Smarzowski, Kajetan Piechota, Tobiasz Żak, 
5a: Wiktor Merta, 
5b: Ksawery Kuśmierczyk. 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1 miejsce chłopcy rocznik 2009, 2010 (awans do zawodów wojewódzkich)

skład:
7a: Hugo Styła, Grzegorz Sraga, 
7d: Adam Perek, 
8a: Jan Cieśla, Igor Durlak, Janusz Truskolaski, 
8b: Jan Białek, Tymon Michalik. 

3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej – Hugo Styła. 

Przygotowanie zawodników: nauczyciele WF – Magdalena Koperska, Katarzyna Voigt, Iwona Błażejczyk, Robert Smołka, Łukasz Osuch, Kamil Mrózek, Bartosz Oramus, Adam Babik.

Opieka podczas zawodów: Grzegorz Daszkiewicz, Bartosz Oramus, Adam Babik.

Opracowanie: Adam Babik
Zdjęcia: Grzegorz Daszkiewicz