26 kwietnia 2024

Małopolskie drużynowe biegi przełajowe

Drużynowe biegi przełajowe. Igrzyska Dzieci Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W dniu 23 kwietnia 2024 r. na lotnisku Aeroklubu Nowy Targ odbyły finałowe zawody małopolskich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Prawo startu, w poszczególnych kategoriach miały drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w powiatach województwa małopolskiego, z Krakowa mogły wystąpić dwie drużyny. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które wywalczyły prawo startu wygrywając zawody na szczeblu powiatu: drużyna dziewcząt, roczniki 2011, 2012 i drużyna chłopców roczniki 2009, 2010, reprezentując tym samym gminę Zielonki i powiat krakowski. Zawody odbyły się przy finansowym wsparciu województwa małopolskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Marszałka województwa małopolskiego.

W słoneczny, ale chłodny wiosenny dzień, na podmokłej nawierzchni lotniska nasze zespoły spisały się bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca w trudnej i wymagającej, stojącej na wysokim poziomie, rywalizacji. Dziewczęta walczyły w gronie 16 zespołów i zajęły szóste miejsce, natomiast chłopcy byli o jedno miejsce wyżej rywalizując wśród 13 drużyn, co dało naszym zespołom miejsca na podium (w zawodach na podium dekorowano po sześć zespołów) i zdobycie prestiżowych pucharów. Zespoły biegały w sześcioosobowych składach, wszystkie nasze zawodniczki i zawodnicy wykazali się chartem ducha, walecznością i zaangażowaniem zasługując na słowa najwyższego uznania i wysokie oceny. Wielkie gratulacje i podziękowania!

Wyniki i składy naszych zespołów:

Igrzyska Dzieci

6 miejsce dziewczęta rocznik 2011, 2012.
skład:
6a: Hanna Głowaty, Ida Machaj, 
6b: Amanda Polewka, Julia Solecka, 
5c: Pola Pać, 
5d: Alicja Świderska, Aleksandra Pytlik.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

5 miejsce chłopcy rocznik 2009, 2010.
skład:
7a: Hugo Styła, Grzegorz Sraga, 
7d: Adam Perek, 
8a: Jan Cieśla, Igor Durlak, Janusz Truskolaski, 
8b: Jan Białek, Tymon Michalik. 

Oficjalne wyniki:

ID:

https://mszs.krakow.pl/wp-content/uploads/2024/04/lnych_Biegach_Prze%EF%BF%BDajowych__N_Targ_23042024r.pdf

 IMS:

https://mszs.krakow.pl/wp-content/uploads/2024/04/alnych_Biegach_Prze%EF%BF%BDajowych__N_Targ_23042024r.pdf

Przygotowanie zawodniczek i zawodników: nauczyciele WF – Magdalena Koperska, Katarzyna Voigt, Iwona Błażejczyk, Robert Smołka, Łukasz Osuch, Kamil Mrózek, Bartosz Oramus, Adam Babik.

Opieka podczas zawodów: Katarzyna Voigt, Adam Babik.
Opracowanie, zdjęcia: Adam Babik